AMD jau senokai taikosi ne tiek į sparčiausių procesorių rinką, kiek į efektyviausių gaminių rinką. AMD procesoriai labai dažnai laimi prieš „Intel“ analogus, pradėjus skaičiuoti kainos ir našumo sąntykį. O pastaruoju metu kompanija ypač agresyviai nusitaikė ir į energetiškai efektyvių procesorių rinką. Ir nors „Intel“ tikrai pelnytai gali girtis taupiais nešiojamųjų kompiuterių procesoriais, serveriniai ir stalo kompiuterių procesoriai taupumu dažniausiai nelabai pasižymi. O pažvelgus į sparčiausius modelius, tai jie neretai būna tikros „keptuvės“. Žinoma, AMD taip pat turi „keptuvinių“ modelių, besivaikantiems spartos ir nekreipiantiems dėmesio į elektros skaitkliuko sūkius.

Bet arčiau reikalo. Kompanija jau dabar vartotojams siūlo 45 W galingumo 2 branduolių „Athlon“ modelius namų vartotojams. Tačiau kompanija nusprendė nepamiršti ir pagrindinės bei pelingiausios - verslo vartotojų rinkos. „VMWorld“ parodoje AMD pristatė 6 branduolių serveriams skirtą procesorių, kuris naudoja vos 40 W elektros galingumą.

Kaip rašoma „PC Magazine“ svetainėje, parodoje AMD pristatė 6 branduolių 2419 EE modelį, kuri, pasak kompanijos, yra iki 30 proc. spartesnis už 4 branduolių  2377 EE modelį, taip pat telpantįį 40 W galingumo rėmus. „Intel“ šioje srityje tegali pasigirti 50 W keturių branduolių procesoriumi arba 38 W dviejų branduolių integruotųjų sistemų procesoriumi.

Naujasis AMD procesorius yra skiriamas taupiems serveriams, kuriem diegiami dideliuose skaičiavimo centruose. Kompanijos paskaičiavimu, pakeitus įprastinius 6 branduolių 55 W galingumo 2425 HE į naujuosius 2419 EE, pilna serverinė spinta sunaudotų maždaug 7,5 KW elektrinį galingumą, vietoje 9,2 KW, nauodojant senuosius. Nors 18 proc. sąnaudų sumažėjimas neatrodo didelis, tačiau padauginus šį skirtumą iš 30 ct už kilovatvalandę, gauname per dieną sutaupytus 12,5 lito. Ir tai tik nuo vienos serverių spintos, kurių skaičiavimo centre gali būti dešimtys!

Be to, AMD neskuba naudoti brangesnės ir, beje daugiau energijos naudojančios, DDR3 atmintinės. Naujasis AMD procesorius naudoja DDR2 tipo atmintinę, kuri dabartiniu metu yra gerokai pigesnė. O dideliais spartos privalumais DDR3 kol kas pasigirti negali. Kol kas situacija yra tokia pati, kaip ir pasirodžius pirmosioms DDR2 atmintinėms, kurios nepaisant didesnio dažnio neretai veikdavo lėčiau. Taip yra todėl, kad didesnio teitingo atmintinės pasižymi didesniu vėlinimu ir didesnio pralaidumo magistralės išnaudoti ne visuomet pavyksta.