Noriu pakeisti savo procesorių "AMD Sempron 2500+" į naujesnį, bet nelabai nutuokiu kokį galėčiau pasirinkti. Gal galite patarti?

Sunkoka patarti neturint pakankamai informacijos. Jei norite keisti tik procesorių, tai greičiausiai kils keblumų, nes AMD „Sempron 2500+“ procesorius yra skirtas senam „Socket A“ tipo lizdui, kuriam procesoriai nėra gaminami jau keletą metų. Taigi, naujo procesoriaus reikės ieškoti tarp senos kompiuterinės technikos skelbimų.

Teoriškai kompiuteriui turėtų tikti bet kuris spartesnis „Socket A“ tipo „Sempron“ ar „Athlon XP“ procesorius. Tačiau nėra aišku kokios pagrindinės plokštės suderinamumo su spartesniais procesoriais galimybės. Suderinamų procesorių sąrašą turėtumėte rasti pagrindinės plokštės gamintojo svetainėje, greta kitos dokumentacijos.

Tiesa, jei tai yra nešiojamas kompiuteris, tai procesoriaus keitimo galimybės greičiausiai sumažės iki nulio, nes didelėje dalyje nešiojamų kompiuterių, ypač senesnių, procesorius yra nekeičiamas. Be to, mobiliųjų procesorių pasirinkimo galimybės yra kur kas mažesnės.

Realiai norint paspartinti šį kompiuterį, reikės pakeisti ne vien procesorių, bet ir pagrindinę plokštę, atmintinę. Labai tikėtina, jog reikės keisti ir vaizdo plokštę, nes kompiuteryje naudojama AGP tipo vaizdo plokštė, o šis lizdas jau nebenaudojamas šiuolaikinėse sistemose.  Gali tekti pakeisti ir diskinį kaupiklį, nes senojo gali nepavykti prijungti prie naujos pagrindinės plokštės. 

Trumpai tariant, šį kompiuterį paprasčiausiai neverta naujinti - jį reikėtų tiesiog pakeisti nauju ar kitu spartesniu. Tai būtų brangesnis, bet optimalus sprendimas.Galų gale kompiuterį galima pirkti ir nenaują - toks kompiuteris gali kainuoti 400 - 600 litų, ypač, jei jis bus perkamas ne Lietuvoje, o, pavyzdžiui, eBay aukcione.