Turiu nešiojamajį kompiuterį „Toshiba Sattelite L300-254“. Kompiuteryje yra „Intel GMA 4500M“ vaizdo posistemis, naudojantis 128 MB vaizdo atminties. Kaip išplėsti vaizdo plokštės naudojamą atmintį? Girdėjau jog ji išsiplečia automatiškai, išplėtus kompiuterio RAM atmintį. Ar įmanoma išplėsti vaizdo atmintį , irar įmanomą tai padaryti neišplėtus Kompiuterio RAM?

„Intel GMA“ integruotos grafikos posistemis naudoja kompiuterio pagrindinę atmintinę ir automatiškai skirsto ją į vaizdo atmintinę ir bendrosios paskirsties. Jei kompiuterio BIOS posistemyje nėra numatyta galimybės reguliuoti atmintinės perskirstymo, tai maksimalus vaizdo posistemės atmintinės dydis priklausys nuo kompiuterio atmintinės dydžio. Tačiau nepriklausomai nuo nuostatų buvimo, vaizdo posistemiUI negalima paskirti daugiau, nei pusės visos atmintinės.

Realiai, dauguma nešiojamųjų kompiuterių, ypač garsių vardų, nesuteikia tokių galimybių. Todėl teks tenkintis automatinio paskirstymo galimybėmis. Savo ruožtu tai reiškia, jog vaizdo posistemiui suteikti daugiau atmintinės bus galima tik kompiuteryje įdiegus daugiau atmintinės.