Į ką reikėtų atkreipti dėmesį renkantis nešiojamąjį kompiuterį? Bijau nusipirkti katę maiše.

Jei tik yra galimybė, pačiupinėkite kompiuterį ir pakilnokite atvertę ekraną, laikydami įrenginį viena ranka. Gero kompiuterio korpusas turi būti pakankamai tvirtas, kad per daug nebraškėtų ir nesilankstytų. Atkreipkite dėmesį į ekraną: sujudinus kompiuterį, ekranas neturi virpėti lyg drebulės lapas. Jei kompiuteris sveria apie 3 – 4 kilogramus, normaliai užsidarantį ekraną atversite tik ranka prilaikydami kompiuterį. Sunkiau atveriamas ekranas bus stabilus ir nevirpės padėjus kompiuterį ant kelių, o tai mažiau vargins akis. Ekraną laikantys vyriai turi būti metaliniai, antraip jie gana greitai išklibs ir ekranas pradės drebėti. Neverta rinktis didelio (daugiau nei 15“ įstrižainės) nešiojamojo kompiuterio, nes jį bus per sunku nešiotis, nelabai patogu dirbti klaviatūra, vietos jis užims ne mažiau nei įprastas stalinis, o kainuos tikrai brangiau.

Dairantis nedidelio, tyliai veikiančio namų kompiuterio, patartina atkreipti dėmesį į mažą stacionarų su skystųjų kristalų vaizduokliu. Planuojant dirbti kompiuteriu ten, kur nėra elektros energijos, verta pasidomėti baterijos veikimo trukme. Dažniausiai didesni kompiuteriai su sparčiais trimatės grafikos spartintuvais be elektros tinklo gali veikti vos keletą valandų. Biuro darbams, internetui ar filmams žiūrėti visiškai pakanka integruoto vaizdo posistemio ar paprastos vaizdo plokštės. Verta pasidomėti, kiek sveria kompiuteris ir jo maitinimo šaltinis. Neretai pigūs nešiojamieji įrenginiai komplektuojami su gremėzdiškais maitinimo šaltiniais, sveriančiais iki vieno kilogramo.

Šiuolaikinės operacinės sistemos (ypač Windows Vista) reikalauja talpios atmintinės. Šiais laikais neverta pirkti kompiuterio, turinčio mažiau nei 1 GB RAM, ypač jei yra integruotas vaizdo posistemis, naudojantis pagrindinę atmintinę. Testai rodo, kad dėl Windows Vista vartotojo sąsajos trimatės grafikos efektų maždaug 20 proc. sutrumpėja baterijos veikimo laikas. Nepamirškite to pirkdami kompiuterį su Windows Vista.