Kaip aš galėčiau nuimti slaptažodį nuo savo kompiuterio, nes man jis tik trukdo ir iš jo nėra jokios naudos - tik laiko gaišimas?

Pirmiausia reikia išsiaiškinti, kur tiksliai yra nurodyta reikalauti slaptažodžio. Jei slaptažodis nurodytas kompiuterio BIOS nuostatų programoje, tai jo reikalavimą reikia išjungti BIOS nuostatų programoje. Jei slaptažodžio prašoma ne vos įjungus kompiuterį, tai slaptažodžio prašymo nuostatas reikės keisti operacinėje sistemoje.

BIOS slaptažodį galima panaikinti, kompiuterio įkrovos pradžioje paspaudus BIOS nuostatų sužadinimo mygtuką. Daugumoje stalinių kompiuterių tai yra „Delete“ klavišas, bet įvairiuose firminiuose kompiuteriuose, tai gali būti F1, F10 ar dar kuris nors kitas klavišas. Paprastai pranešimas apie reikiamą klaišą yra rodomas kompiuterio įkrovos metu.
Paspaudus klavišą ir sužadinus nuostatų programą, reikia nueiti į slaptažodžio nuostatų punktą (jis paprastai yra išskirtas atskiru punktu arba įtrauktas į „Boot Options“ skyrių).

Operacinės sistemos slaptažodis ir jo reikalavimas nurodomas OS saugumo nuostatų skyriuje. „Windows XP“ sistemose tam reikia sužadinti valdymo skydelio („Control Panel“) vartotojų nuostatų keitimo įskiepį („User Accounts“) ir pašalinti vartotojo slaptažodį, pakeičiant esamą slaptažodį į tuščią.

„Vista“ ir „Windows 7“ sistemose reikia sužadinti valdymo skydelį ir spragtelėti „User Accounts and Family Safety“ nuorodą arba sužadinti „User Accounts“ įskiepį, jei kompiuteryje naudojamas klasikinis valdymo skydelio vaizdas. Pasirinkus savo vartotoją, reikia spragtelėti nuorodą „Remove your password“ ir liepti sistemai pašalinti slaptažodį.

Tačiau jei kompiuteris yra prijungtas prie tinklo, tai slaptažodžio atsisakyti nerekomenduojama, nes tuomet prie kompiuterio galės prisijungti bet kas ir pasiekti jame saugomus duomenis. Vietoje to, geriau panaikinti slaptažodžio įvedimo reikalavimą, automatiškai jį įvedant „Windows“ įkrovos metu. Tam reikia sužadinti „Control Userpasswords2“ komandą (be kabučių) ir atsiradusiame lange pašalinti žymėjimą nuo „Users must enter a user name and password to use this computer“ parinkties ir paspausti „Apply“ mygtuką.

„Linux“ sistemose su GNOME aplinka šios nuostatos yra keičiamos pasirinkus „System -> Administration -> Users and groups“ pasirinkus savo vartotoją, nurodyti „Dont ask the password for login“. KDE aplinkoje tai galima padaryti, sužadinkus „kcontrol“ nuostaų keitimo programą ir pasirinkus „System Admin > Login Manager“ liepti sistemai automatiškai užregistruoti norimą vartotoją.