Gal yra kokia programėlė, leidžianti žaisti žaidimus be disko? Jeigu yra prašau, nurodykite svetainę, kur ją galima gauti?

Daugelis žaidimų autorių yra įsitikinę, kad žaidimo susiejimo su CD/DVD disku apsaugos nuo kopijavimo yra geras būdas spręsti piratavimo problemą. Deja, taip nėra. Norintys nepirkti žaidimų - ras būdų, kaip juos paleisti. Tačiau reikalavimas kiekvieną kartą įdėti CD/DVD diską, sužadinant žaidimą neretai erzina tuos vartotojus, kurie mokėjo už žaidimą pinigus. 

Deja, universalios programos nėra. Šiek tiek gali padėti CD/DVD laikmenų emuliatoriai, tokie, kaip „Daemon Tools“. Nemokamų diskų emuliatorių sąrašą rasite šioje svetainėje, o komercinių - šioje. Tačiau daug vilčių į šias programas nedėčiau, ypač jei žaidimas yra apsaugotas naujesnėmis apsaugomis nuo kopijavimo.

Dažniausiai tokiu atveju tenka griebtis piratinių žaidimų platinimo šaltinių ir juose ieškoti kiekvienam žaidimui atskirai kuriamos „No-CD crack“ pataisos. Tokia programa pataiso žaidimo vykdomąją bylą ar kitokiu būdu pašalina reikalavimą įdėti CD ar DVD diską į skaitytuvą. Tačiau toks trečiųjų šalių pataisymas gali kelti problemų, norint atnaujinti žaidimą ir įdiegti žaidimo autoriaus pataisas, nes jos gali atsisakyti naujinti žaidimą, kurio failai jau buvo pakeisti. Reikia nepamiršti ir to, kad kai kurie žaidimai, skirti žaisti internetu, dažnai tikrina žaidimo failų vientisumą, siekdami apsaugoti kitus žaidėjus nuo galimo sukčiavimo. Pritaikius „No-CD“ pataisas, gali nepavykti žaisti internetu, nes žaidimo serveris atmes modifikuotą klientą.