Vokietijos muzikos prekybos organizacija GEMA (mūsų LATGA analogas) teisme pasiekė, kad populiarios failų keitimosi svetainės paslaugas teikianti kompanija ne tik pašalintų neteisėtus 5000 muzikos įrašų, bet ir imtųsi aktyvios neteisėto turinio paieškos. GEMA nuomone, kurią palaikė ir teismas, „Rapidshare“ taikyta failo atspaudo („hash“) technologija, neleidžianti įkelti netinkamu pripažinto to paties failo, yra nepakankama ir kompanija turi imtis aktyvių neteisėto turinio paieškos veiksmų.

Kaip rašo „Torrentfreak“ ir „ArsTechnika“ naujienų portalai, „Rapidshare“ svetainėje aptiktus 5000 muzikos įrašų GEMA įvertino 24 mln. eurų. Jau praėjusiais metais Vokietijos teismas buvo priėmęs „Rapidshare“ nepalankų sprendimą, kuris kompaniją pripažino atsakinga už jos vartotojų veiksmus.

Jei „Rapidshare“ nesiims kokių nors rimtų turinio filtravimo priemonių, kurios įtiktų GEMA, kompanijai gali tekti nutraukti savo veiklą Vokietijoje, nes ji gali būti pripažinta neteisėta. Ši failų keitykla buvo susilaukusi populiarumo tarp „nemokamo sūrio“ mėgėjų, nes pateikė paprastą ir efektyvų būdą perduoti didelius failus, o 7 eurų mėnesiui abonentinis mokestis už išskirtines siuntimosi teises dideliai daliai internautų, gaunančių normalias pajamas, neatrodė didelis.

Problema ta, kad „Rapidshare“ greičiausiai negalės sugalvoti tokio būdo, nes vartotojui įkėlus du ir daugiau kartų slaptažodžiu suarchyvuotus failus bus praktiškai neįmanoma automatiniu būdu išskleisti archyvus ir patikrinti ar įkeliami failai nėra įtraukti į blokuotino turinio sąrašus. O „rankiniu“ būdu peržiūrėti visus įkeliamus failus nėra fizinių galimybių.  

Vokietijoje neseniai buvo priimtas ir prieštaringai vertinamas įstatymas, kuriuo šalyje įteisintas interneto turinio filtravimas, uždraudžiant prieigą prie Vokietijos teisėsaugos sudaryto neteisėtų svetainių sąrašo. Bėda ta, kad tokia sistema nėra efektyvi ir potencialiai leidžia panaudoti ją kitai turinio cenzūrai.