Šiaip įvykiai ar naujienos, nesusijusios su IT.
Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

„EM Drive“ laboratorijoje„EM Drive“ laboratorijoje (c) Hacked - „EM Drive“ laboratorijoje
Tai nėra tiksli citata, tačiau ši antraštė tiksliai nusako situaciją, susiklosčiusią tyrinėjant elektromagnetinių bangų fenomeną, potencialiai galintį kosmines keliones perkelti į naują lygmenį. Prieš keletą metų britų mokslininkas paskelbė, atradęs nežinomą elektromagnetinių bangų efektą, potencialiai leidžiantį sukurti variklį, naudojantį tik energiją vietoje kokio nors kuro. Tuomet į šią naujieną retas žiūrėjo rimtai, lengva ranka priskirdami tai „amžinųjų variklių“, „šaltosios sintezės“, „nulinio lygmens energijos generatoriais“ ir kitų panašių pseudomokslo „išradimų“ sričiai.

Tačiau taip pasielgė ne visi. Roger Shawyer informacija pirmiausiai susidomėjo kinai, o pernai metais jo darbus vakuumo kameroje atkartojo NASA tyrinėtojų komanda. Nors tai ir nebuvo oficialių NASA tyrinėjimų programos dalimi, tačiau atrodo, jog JAV kosmoso agentūros susidomėjimas ir pozityvus pranešimas pernai metais vykusiame kosminių technologijų forume, paskatino rimčiau žiūrėti į „EM Drive“ fenomeną.

Kaip rašo „Wired“ ir „Examiner.com“, vakar Orlando Amerikos aeronautikos ir astronautikos institute vykusiame Traukos ir energijos forume („Propulsion and Energy Forum“) Vokietijos Drezdeno technikos univer siteto Kosminių sistemų katedros profesorius Martinas Tajmaras skaitė pranešimą, kuriame aptarė „EM Drive“ įrenginio tyrimo rezultatus. Daugiau nei 15 metų su įvairiomis joninių ir kitų elektros pagrindų veikiančių kosminių variklių technologijomis dirbantis mokslininkas patvirtino tą patį, kaip ir kinai bei NASA - „EM Drive“ sukuria trauką, kurios veikimo principo mes kol kas paaiškinti nesugebam. Kaip ir ankstesnių bandymų atvejų užfiksuota trauka nebuvo didelė, tačiau tokios eilės traukos jau turėtų pakakti daugelį palydovų išlaikyti savo orbitose.

Tiesa , M. Tajmaras akivaizdžiai nebenenori vaikytis sensacijų ir tiesiog vadovaujasi sveikai skeptišku mokslininko požiūriu, ką atspindi ir ataskaitos pavadinimas - „Tiesioginiai „EM Drive“ traukos matavimai ir galimų pašalinių poveikių įvertinimas („Direct Thrust Measurements of an EmDrive and Evaluation of Possible Side-Effects“). Pašaliniais poveikiais mokslininkas įvardija elektrinius ir magnetinius laukus, galinčius įtakoti matavimų paklaidas ar apskritai neteisingus rodmenis. Kaip nurodoma „Wired“, ši ataskaita, kurios iki konferencijos mokslininkas nenorėjo platinti viešai, yra tik „EM Drive“ tyrimo pradžia ir jis ketina tęsti tyrimus. PAPILDYTA: M. Tajmaras jau buvo „nusvilęs“ su skubotais gravitacinio lauko eksperimentų rezultatais, kurie jam jau buvo priklijavę egzotiškų variklių ieškotojo etiketę.

Tai bene pirmas kartas, kai „EM Drive“ fenomeną oficialiai ėmėsi tirti specializuota ir gerą reputaciją turinti mokslinė laboratorija. Belieka tikėtis, kad tai iš tiesų yra naujas atradimas, o ne iki šiol nepastebėta matavimų klaida, nusiųsianti „EM Drive“ į pseudomokslo „išradimų“ šiukšlyną.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

Hubble 25 metaiHubble 25 metai

NASA ir astronomai švenčia rimtą jubiliejų, „Hubble“ kosminiams teleskopui sukako ketvirtis amžiaus. 1990 metų balandžio 24 dieną erdvėlaivis „Atlantis“ į žemąją Žemės orbitą iškėlė Edwino Hubblo vardu pavadintą gero autobuso dydžio palydovą, smarkiai pakeitusį visą mūsų pasaulio suvokimą.

Jubiliejaus proga NASA išleido oficialią kosminių fejerverkų nuotrauką, kurią „Hubble“ nufotografavo Laivo kilio žvaigždyne. Šis kosminis fejerverkas tai daugiau nei 3000 naujai gimusių žvaigždžių spiečius, kurį dar 1960 metais atrado Švedijos astronomas Bengtas Westerlundas.

Kilio žvaigždyno fejerverkaiKilio žvaigždyno fejerverkai

Šiam fejerverkui nufotografuoti „Hubble“ teleskopas pasitelkė artimojo infraraudonųjų spindulių kamerą, kuri geba užfiksuoti akiai nematomus infraraudonuosius spindulius, prasiskverbiančius pro tankią dulkių uždangą, paprastai slepiančią jaunųjų žvaigždžių „darželius“. Pasitelkę šią kamerą, astronomai galėjo pamatyti aiškias ūko detales bei tankiai susibūrusias žvaigždes, sudarančias 6 - 13 šviesmečių dydžio spiečių. Šis milžiniškas spiečius yra vos 2 mln. metų amžiaus ir jame buriuojasi pačios didžiausios ir karščiausios mūsų galaktikos žvaigždės. Kai kurios jų pučia uraganini o stiprumo žvaigždžių vėjus, jonizuojančius aplink esančius vandenilio dujų debesis.

Star InactiveStar InactiveStar InactiveStar InactiveStar Inactive

EUEU
Nepaisant kritikos, Europos Sąjunga neretai pasiūlo ir visai naudingų idėjų. Pavyzdžiui, galimybė įkrauti ko ne visus mobilius telefonus, prijungus juos microUSB laidu, atsirado tik griežtos ES politikos dėka. Europos Komisija tiesiog nurodė, jog norint importuoti ir prekiausi mobiliais įrenginiais ES rinkoje, visi jie turi turėti unifikuotą maitimo/krovimo lizdą, kuriuo buvo pasirinktas microUSB. Taip buvo siekiama sumažinti elektroninių šiukšlių kaupimosi spartą.

Dabar EK komisarai ėmėsi naujos iniciatyvos, siekdami paskatinti ES skaitmeninių paslaugų ir turini o rinkos plėtrą. Kaip viena kliūčių šių paslaugų plėtrai EK komisarai įvardiją rinkos susiskaidymą pagal geografinius regionus. Turbūt ne vienam teko susidurti su situacija, kai negali pažiūrėti kokios nors laidos transliacijos internetu ar įsigyti skaitmeninio turinio vien tik todėl, jog tavo kompiuteris į skaitmeninio turinio platinimo svetainę užsuko iš Lietuvos tinklų.

Naujoje vieningos skaitmeninės rinkos strategijoje tokiems ribojimams nėra vietos. Tarp kitų šios strategijos tikslų yra ir prekybos internetu pagyvinimas, mažinant prekių siuntimosi iš kitų valstyvių kainas, PVM skaičiavimo supaprastinimas, autorinių teisių įstatymų modernizavimas. Taip pat turėtų paspartėti spartaus mobilaus interneto plėtra bei pagerėti asmeninių duomenų apsauga. Žinoma nebuvo užmiršta pažadėti ir griežčiau kontroliuoti ir šalinti neteisėtą turinį iš interneto platybių.

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Millenium FalconMillenium Falcon

Niekam ne paslaptis, jog NASA yra rimta organizacija, branginanti savo reputaciją ir nešvaistanti savo išteklių abejotiniems tyrimams. Jei pernai metais pasirodžiusią žinutę apie kuro nenaudojantį „EmDrive“ variklio prototipą dar buvo galima lengva ranka priskirti pseudomokslui ar aferoms, tai dabar tai padaryti bus gerokai sunkiau. JAV kosminių tyrimų organizacija ne tik ėmėsi tyrinėti kvantiniais efektais paremto variklio prototipą, bet ir paskelbė, jog visai tikėtina, kad jis netgi gali veikti.

Taigi arba NASA specialistai smarkiai susimovė atlikdami savo eksperimentus, arba jie iš tiesų patvirtino, žengę dar vieną mažą žingsnelį, galintį tapti didžiuliu kosminių technologijų proveržiu.

User Rating: 5 / 5

Star ActiveStar ActiveStar ActiveStar ActiveStar Active

Prieš trejetą metų rašiau apie tai, jog „Sony“ vienašališkai pakeitė „PlayStation 3" žaidimų kompiuterio vartotojo sutartį (EULA) ir pateikdama kompiuterio atnaujinimą, leido sau šeimininkauti vartotojo kompiuteryje, keisti jo funkcionalumą ir taip toliau. Kompanija norėjo pabrėžti, jog vartotojas kompiuterį tik nuomojasi iš „Sony“, o ne įsigyja, kaip daiktą.

Taigi, pradėkite pratintis prie minties, jog ir automobilius greitu laiku nepirksime, o nuomosimės iš gamintojų. Ir gamintojas galės bet kada deaktyvuoti automobilį nuotoliniu būdu. Elektrinis „Renault Zoe“ automobilis, pirmasis DRM sistemų „paukštelis“, atskridęs ne į skaitmeninių pramogų ar kitą su kompiuteriais tiesiogiai susijusią rinką. Gamintojas gali ne tik stebėti tai, kaip vairuotojas vairuoja, bet ir išjungti elektromobilio bateriją.