Galime šaipytis iš tolimesniųjų mūsų kaimynų šiaurėje, tačiau tai, kad Estija, kaip valstybė, kur kas rimčiau žiūri į IT technologijų plėtrą, yra sunkiai nuginčijamas faktas. Ši šalis yra viena iš pasaulinių lyderių pagal inter neto prieigą kiekvienam gyventojui. Ji taip pat yra viena pirmųjų, įteisinusi ir pradėjusi naudoti elektroninio balsavimo sistemą. Visame pasaulyje populiari internetinių žinučių bei pokalbių programa „Skype“ taip pat yra Estijos programuotojų kūrinys, sėkmingai parduotas „eBay“ internetinės prekybos milžinei.

Taigi, atrodo, jog šioje šalyje rimtai nuspręsta, jog XXI amžiuje IT išsilavinimas yra ne mažiau svarbus, nei mokėjimas skaityti ar rašyti. Šalyje veikiantis su švietimu susijęs „Tigro šuolio fondas“ paskelbė apie „Proge Tiiger“ (Google vertimas) programą, kurios tikslas suteikti galimybę vidurinės mokyklos mokiniams gauti žinių apie programavimą bei internetinių puslapių kūrimą. Kas šią „Proge Tiiger“ daro išskirtine, tai, jog nuo šių metų rugsėjo mėnesio pradedama programoje numatyti užsiėmimai visų klasių mokiniams. Taip, Estijoje nuspręsta programavimo ir interneto svetainių kūrimo pagrindų mokyti nuo pat pirmos klasės!

Jei teisingai išskaičiau „Google“ vertimą, pagrįstą kitomis naujienomis, internete šia programa siekiama sudaryti sąlygas kompiuterinių programų vartotojus išugdyti į kompiuterinių programų kūrėjus. Reikia pripažinti siekis labai pagirtinas, tačiau vertėtų neperlenkti lazdos. Visgi, tikrai ne visi turi programuotojo gyslelę, o be jos geras programas sukurti tikrai nėra lengva. Nepaisant to, smagu už kaimynus , jog jie sparčiai žengia visuotinių IT technologijų link.