Na, tiesa, tokį sprendimą priėmė ne pats Terminatorius, kitaip dar žinomas, kaip Arnoldas Schwarzeneggeris, dabar užimantis Kalifornijos valstijos gubernatoriaus pareigas. Jo iniciatyva buvo pradėta atvirų vadovėlių kūrimo iniciatyva, kuri davė labai teigiamų rezultatų.

Prieš keletą dienų paviešintoje ataskaitoje nurodoma, kad 10 iš 16 pateiktų laisvų vadovėlių bent 90 proc. atitinka Kalifornijos valstijos reikalavimus mokymo priemonėms. 4 iš jų valstijos reikalavimus tenkina visu 100 proc. Kadangi ne pelno organizacija „CK-12 Foundation“ vadovėlius sukūrė pagal atvirąją licenciją, tai mokyklos bei moksleiviai gali laisvai juos atsisiųsti atsispausdinti, demonstruoti kompiuterių ir projektorių ekranuose, nemokėdami už tai nė cento. Tuo tarpu komercinių leidėjų vadovėliai paprastai kainuoja ne vieną dešimtį dolerių ir jų kopijavimas bei platinimas neretai yra persekiojamas.

Arnis jau ne kartą spėjo pasižymėto tokio pobūdžio visuomeniniais viešaisiais projektais, kuriais siekiama skatinti atvirąsias ar ekologiškas technologijas. JAV, kaip ne keista, pramogų pasaulio žmonės gali sėkmingai ir kokybiškai, visuomenės požiūriu, vadovauti valstybei (JAV prezidentas Ronaldas Reiganas buvo komikas) ar jos regionams, kitaip nei pas mus...