EUNepaisant kritikos, Europos Sąjunga neretai pasiūlo ir visai naudingų idėjų. Pavyzdžiui, galimybė įkrauti ko ne visus mobilius telefonus, prijungus juos microUSB laidu, atsirado tik griežtos ES politikos dėka. Europos Komisija tiesiog nurodė, jog norint importuoti ir prekiausi mobiliais įrenginiais ES rinkoje, visi jie turi turėti unifikuotą maitimo/krovimo lizdą, kuriuo buvo pasirinktas microUSB. Taip buvo siekiama sumažinti elektroninių šiukšlių kaupimosi spartą.

Dabar EK komisarai ėmėsi naujos iniciatyvos, siekdami paskatinti ES skaitmeninių paslaugų ir turini o rinkos plėtrą. Kaip viena kliūčių šių paslaugų plėtrai EK komisarai įvardiją rinkos susiskaidymą pagal geografinius regionus. Turbūt ne vienam teko susidurti su situacija, kai negali pažiūrėti kokios nors laidos transliacijos internetu ar įsigyti skaitmeninio turinio vien tik todėl, jog tavo kompiuteris į skaitmeninio turinio platinimo svetainę užsuko iš Lietuvos tinklų.

Naujoje vieningos skaitmeninės rinkos strategijoje tokiems ribojimams nėra vietos. Tarp kitų šios strategijos tikslų yra ir prekybos internetu pagyvinimas, mažinant prekių siuntimosi iš kitų valstyvių kainas, PVM skaičiavimo supaprastinimas, autorinių teisių įstatymų modernizavimas. Taip pat turėtų paspartėti spartaus mobilaus interneto plėtra bei pagerėti asmeninių duomenų apsauga. Žinoma nebuvo užmiršta pažadėti ir griežčiau kontroliuoti ir šalinti neteisėtą turinį iš interneto platybių.