Harvardo teisės mokyklos ekonomistų atliktas tyrimas rodo, kad prasta autorių teisių apsauga yra naudinga visai visuomenei. Ir visiškai priešingai, nei mums bando kalti į galvas autorių teisių gynėjai, prasta autorių teisių apsauga nė kiek nekliudo naujo turinio kūrimui. Netgi priešingai, susilpnėjus autorių teisių apsaugai, autoriai ėmė kurti daugiau naujų kūrinių.

Kaip rodo tyrimas, nors nuo 2000 iki 2007 metų albumų pardavimai ir smuko, tačiau bendras išleistų albumų skaičius padidėjo daugiau, nei 2 kartus. Taigi, autoriai nė nemanė mažinti savo kūrybos tempų. Beje, iš 79 tūkst. 2007 metais išleistų muzikos albumų, net 25 tūkst buvo skaitmeniniai. Panašios kūrybos augimo tendencijos buvo pastebimos ir kino filmų rinkoje. 2003 metais pasaulį išvydo 3807 kino kūriniai, o 2007 metais jų buvo sukurta jau 4989. Kino režisieriai nestabdė darbų net ir tose šalyse, kur piratavimas tiesiog klesti. Indijoje, atitinkamai, buvo sukurti 877 ir 1164 filmai, o Kinijoje sukurtų filmų skaičius išaugo beveik 4 kartus - nuo 140 iki 402.

Taigi, kaip savo tinklaraštyje pastebi Otavos universiteto teisės profesorius Michaelis Geistas, keitimasis bylomis nesukelia rimtų nuostolių autoriams ir leidėjams. Jie netgi nėra prarasti pardavimai, nes autorinių kūrinių pagrindu sukurti išvestiniai kūriniai paprastai stumteli vartotojus prie vieno ar kito autoriaus link ir padidina realius pardavimus. Galų gale, neteisėtas, anor LANVA, LATGA, RIAA ir kitų AA organizacijų, įrašų siuntimasis padidina antrinius pardavimus, vartotojams išgirdus kūrinius iš internetu atsisiųstų įrašų ir vėliau pirkus bilietus į koncertus, autorių atributiką ir pan. 

Laimei tokiais autorių teisių gynėjų teiginiais jau ėmė rūpintis ne vien mokslininkai, bet ir politinės jėgos. Švedijos Piratų partija neseniai pavyko gauti vieną Europos parlamento mandatą. Jų požiūriui į autorių teisių bei patentų reformas dažnai pritaria ir žaliųjų partijų atstovai. Taigi galima tikėtis, kad artėja permainų metas. Ir kuo greičiau, tuo geriau, nes kovotojai su piratavimu jau užsimojo sekti kiekvieną mūsų be jokių teismo sankcijų.

Visą Harwardo ekonomistų tyrimą galite rasti čia.