Plačiai nuskambėjusi naujiena, jog naująją „Windows 10“ gaus visi vartotojai, įskaitant netgi pirataujančius, buvo pernelyg gera, jog tai būtų tiesa. Kaip ir reikėjo tikėtis, artėjant „Windows 10“ išleidimo datai, aiškėja daugiau detalių apie naująją „Windows“ versiją, įskaitant ir licencijavimo subtilumus.

Kaip rašoma „Microsoft“ kompanijos „Windows“ tinklaraštyje, kompanija ir toliau žada neribotas „Windows“ pataisas ir papildinius visie ms licencijuotiems „Windows 7“ ir „Windows 8“ vartotojams. Vartotojams tereiks atsinaujinti savo sistemą į „Windows 10“ ir jie galės gauti visus „Windows“ naujinimus neribotą laiką. Tačiau šis pasiūlymas negalios tiems vartotojams, kurių licencijos autentiškumo kompanija negalės patikrinti, kitaip tariant neturintiems teisėtos „Windows“ licencijos. Neturintiems autentiškos licencijos vartotojams nebus siūlomas nemokamas atnaujinimas. Vietoje to, kompanija, bendradarbiaudama su vietinės rinkos atstovais, vartotojams sudarys patrauklias galimybes įsigyti teisėtą „Windows 10“ licenciją.

Reikia pripažinti, „Microsoft“ tikrai laikosi savo pažadų. Išleidus „Windows 8“, kurį laiką šios OS licenciją „Microsoft“ parduotuvėje buvo galima įsigyti už maždaug 15€.