Skype cenzuraAtrodo, jog internete kilus triukšmui dėl 8 simbolių, užlaužiančių „Skype“ programą „Windows“, „Android“ ir „iOS“ sistemose, „Microsoft ėmė aktyviai cenzūruoti žinutes, kuriose yra "http://:" simbolių seka (be kabučių). Tokį spėjimą patvirtina tai, jog atėjusi žinutė (ją galima spėti pamatyti „Skype “ perspėjimo apie naujas žinutes iššokančioje žinutėje), staiga pakeičiama į „Message removed“.

Deja, tokia cenzūra yra visiškai neefektyvi, nes pažeidžiamas „Skype“ versijas turintys vartotojai, gavę tokią žinutę, pamatys tik, kad jų „Skype“ programos darbas sutriko ir programa bus uždaryta. Jei vartotojas yra aktyvavęs žinučių istorijos saugojimą, tai programos netgi nepavyks paleisti, nes pikta žinutė bus atsiunčiama iš „Microsoft“ ser verio, net ir ištrynus lokalius žinučių istorijos failus.

Tiesa, galimas ir kitas tokio pranešimo paaiškinimas, kuris sietinas, jog negalėdama apdoroti žinutės, „Skype“ ją pašalina ir rodomo sąrašo. Jei visgi pasirodytų, jog „Microsoft“ ėmėsi cenzūtos, tai būtų jau ne pirmas, kai „Microsoft“ tai būtų dariusi. Pavyzdžiui, taip buvo nutikę prieš keletą metų, kai kompanija ėmė blokuoti žinutes su nuorodomis į „The Pirate Bay“ puslapį.

Ši problema neaktuali senesnių „Windows“ „Skype“ versijų (iki 6-osios imtinai) bei „Mac“ ir „Linux“ sistemų vartotojams. Pasendinus „Skype“ versiją „Windows“ vartotojai gali ignoruoti šią apmaudžią URL nuorodos teisingumo patikrinimo klaidą.