Čikagoje vykusioje „Ignite“ konferencijoje „Microsoft“ gaminių evangelistas Jerry Nixonas užsiminė, jog naujoji „Windows 10“ taps paskutiniaja „Windows“ versija. Taip nutiks ne todėl, kad „Microsoft“ nutrauks „Windows“ sistemų kūrimą ir platinimą, o todėl, kad kompanija iš esmės keičia sistemos kūrimo ir tobulinimo modelį.

Užuot keletą metų kūrusi naują „Windows“ versiją, „Microsoft“ ketina parengti didesnį pataisų ir patobulinimų rinkinį ir jį pateikti „Windows“ vartotojams. Tokiu būdu vartotojai nuolat galės naudotis naujausia „Windows“ versija. Anot „Softpedia“ naujienos, tuo pačiu kompanija ketina atsisakyti versijos numerio ir naująją „Windows“ sistemą vadinti tiesiog „Windows“.

Kompanija yra pažadėjusi nemokamą galimybę atsinaujinti operacinę sistemą visiems „Windows 7“ ir naujesnių sistemų vartotojams, įskaitant netgi tuos, kurie naudoja nelicencijuotas „Windows“ sistemas. Tiesa, anot kompanijos, pirataujantys vartotojai tokiu būdu netaps legaliais ir kompanija toliau matys, jog jie naudoja nelicencijuotą programinę įrangą.

Drauge su nauja „Windows“ versija „Microsoft“ pakeitė „Windows“ sertifikavimo taisykles ir įrangos gamintojams leido nesudaryti vartotojui galimybės išjungti saugios įkrovos režimo („Secure Boot“), kuris iš esmės gali uždrausti vartotojui įkrauti kitą OS, nei buvusi kompiuter io pardavimo metu. Žinant tai, visai tikėtina, jog pirataujantiems vartotojams gali būti ribojama prieiga prie naujų „Windows“ funkcijų arba po metų kitų bus mandagiai paprašoma susimokėti už „Windows“ licenciją, antraip kompiuteris bus išjungiamas.