Prieš keletą mėnesių įsigijau „Konica Minolta Magicolor 2480 MF“ daugia funkcinį įrenginį ir sėkmingai jį naudojau be kompiuterio. Tačiau visai neseniai įsigijus kompiuterį su „Windows Vista Ultimate“ (64 bitų), paaiškėjo, kad najasis spausdintuvas yra nesuderinamas. Ar tikrai nėra jokios galimybės naudotis šiuo vos keleto mėnesių senumo įrenginiu su nauju kompiuteriu?
Deja, teks jus nuliūdinti. Ne kartą teko asmeniškai susidurti su „Konica-Minolta“ spausdintuvų tvarkyklių trūkumu. Neretai šios kompanijos spausdintuvai, nors ir parduodami rinkoje, neturi reikamų tvarkyklių rinkoje naudojamoms naujoms operacinėms sistemoms. Taip buvo su, pavyzdžiui, ilgą laiką platintu pigiu, todėl ir populiariu, „Minolta 1100L“ spausdintuvu. Per visą prekybos šiuo spausdintuvu laikotarpį, kompanija taip ir nesugebėjo parengti „Windows XP“ tvarklyklių, o „Windows 2000“ tvarkyklės taip ir liko 0.28 versijos, nors parengus „Windows 2000“ tvarkykles, šia operacine sistema jau nebebuvo prekiaujama. Pavarčius kompanijos tvarkyklių puslapį, galima pamatyti, kad „Minolta“ vėl neskuba taisyti savo gaminių naujausioms rinkos technologijoms ir jos gaminių suderinamumas su 64 bitų „Windows Vista“ sistema yra gana prastas. Daugiausia tai dideli „Bizhub“ serijos daugiafunkciai biuro įrenginiai.
Internete pavyko aptikti ne vieną vartotojų nusiskundimą dėl tokios pačios problemos. Vienintelis realus šios problemos sprendimas, pašalinti 64 bitų sisteą ir įdiegti 32 bitų „Windows Vista“ sistemą, kuriai „Konica Minolta“ jau yra parengusi tvarklykles. Kita vertus, jei „Windows“ sistema buvo įsigyta kartu su kompiuteriu, kaip komplekto dalis („OEM licence“), tai teisėtai jūs negalite pakeisti sistemos tipo ir turite įsigyti dar vieną „Windows Vista“ licenciją. Nemokamai pakeisti 64 bitų licenciją į 32 ir atvirkščiai gali tik „lentyninės“ („Retail licence“) licencijos turėtojai. OEM licencijas nesunku atpažinti iš licencinio lipduko, klijuojamo ant kompiuterio korpuso. Ant jo yra užrašomas 25 simbolių „Vista“ licencinjos rakta, pažymint, kad tai yra OEM licencija. Neretai OEM tipo sistemoms gamintojai netgi nepateikia jokių OS diegimo diskų ir vartotojas turi pats susikurti sistemos atkūrimo diskus, pasitelkęs specialiai numatytą kompiuterio gamintojo programą. Savarankiškos licencijos raktas būna užklijuotas ant „Vista“ diegimo diskų dėžutės. Perkantys „Ultimate“ licenciją paprstai išsyk gauna ir 32 ir 64 bitų versijų diegimo diskus.
Tokiu atveju, jei turima licencija neleidžia jums pakeisti sistemos tipo iš 64 bitų į 32 bitus - pigiau gali būti įsigyti naują spausdintuvą, ypač, jei interneto skelbimuose parduosite senąjį.
Pasikonsultuokite pas kompiuterio pardavėjus apie jūsų turimos „Windows“ versijos licencijos keitimo ar gražinimo galimybes.