Kokį naudotą spausdintuvą pirkti: lazerinį ar rašalinį? Tam ketinu paskirti iki 200 litų.

Spausdintuvo pasirinkimą apsprendžia jūsų poreikiai, kuriuos pirma reikia ir įvertinti. Jei ketinama spausdinti daug, tai verta rinktis lazerinį spausdintuvą, nes jo spausdinimo savikaina yra daug mažesnė už rašalinio. Be to, lazeriniai spausdintuvai spausdina greičiau, nei rašaliniai. Tačiau pigūs lazeriniai spausdintuvai neturi spalvinio spausdinimo galimybės. Jie taip pat negali spausdinti ant lipdukų (dažniausiai) ar pačių CD diskų su specialia danga.

Lazerinių spausdintuvų eksploatacinės medžiagos paprastai yra brangesnės, tačiau vieno rinkinio pakanka nuo 2000 iki 8000 lapų atspausdinimui. Tuo tarpu rašalinių spausdintuvų rašalinių pakaks tik 150 - 500 lapų. Konkretus skaičius labai priklauso nuo spausdintuvo modelio. Įprasta, kad namų ar smulkiojo verslo rinkai skirti pigūs spausdintuvų modeliai pasižymi mažesnėmis eksploatacinių medžiagų „porcijomis“, tuo tarpu verslo rinkai skirti įrenginiai naudoja didesnes kasetes ir gali vienu papildymu atspausdinti gerokai daugiau. Ir šis spausdinimo kiekio skirtumas dažnai neatitinka eksploatacinių medžiagų kainų skirtumo. Renkantis rašalinį spausdintuvą reikėtų vengti modelių su mažesnėmis, nei 17-20 ml. talpos rašalinėmis. Planuojant daugiau spausdinti spalvotai - vengti modelių, kuriuose nėra naudojamos atskiros rašalinės kiekvienai spalvai. Norint taupyti, verta pasirinkti spausdintuvus, kurių kasetes galima papildytituo užsiimančiose kompanijose arba netgi namie. Todėl planuojant pildyti kasetes, „Xerox“ ir „Minolta“ vertėtų privengti. 

Kadangi ketinama rinktis nenaują įrenginį, tai būtina įvertinti ir jo susidėvėjimą. Vėlgi, kažkada buvę pigūs įrenginiai paprastai tarnauja trumpiau ir greičiau susidėvi. Dauguma namų rinkai skirtų lazerinių spausdintuvų po 4 - 5 metų naudojimo jau tampa nelabai tinkami tolimesnei eksploatacijai, tuo tarpu verslo rinkai skirti „heavy duty“ modeliai neretai be sutrikimų išdirba ir po 10 ar daugiau metų. Deja, pastaruoju metu akivaizdžiai pastebima tendencija gaminti vienkartinius daiktus, todėl net ir verslo rinkai skirti spausdintuvų modeliai vargu ar sugebės pakartoti „neužmušamų“ reputaciją įgijusių HP 4, HP 5 ir HP 6 serijų spausdintuvų šlovę (išskyrus, aišku, „L“ serijas). Reikia nepamiršti ir tai, kad kai kurių gamintojų lazeriniams spausdintuvams reikia tonerį ir būgną ar kitas dalis reikia pirkti atskirai. Pavyzdžiui, „Minolta“ spausdintuvams naujo būgno gali prireikti po 20 - 60 tūkst. kopijų, o „Kyocera“ po 600 tūkst. ar daugiau, tuo tarpu HP būgnas keičiamas kartu su toneriu.

Visi lazeriniai spausdintuvai turi savo puslapių skaitliuką, kurio rodmenis galima pamatyti atspausdinus testinį spausdintuvo puslapį. Šiuos rodmenis reikėtų sulyginti su gamintojo pateikiamais duomenimis. Pavyzdžiui, jei spausdintuvas buvo apskaičiuotas per mėnesį vidutiniškai spausdinti iki 5000 lapų, o metų senumo spausdintuvas jau spausdina antrą šimtą tūkstančių kopijų, tai toks įrenginys dirbo daugiau, nei numatė gamintojas ir tikėtina, kad jis gali greitai sugesti.

Deja, neretai yra sunku tinkamai įvertinti spausdintuvo buklę ir nenorint nusipirkti 10 metų senumo pramoninio gargaro, kuris nors ir veiks gerai, tačiau užims pusę stalo ir veiks garsiai bei lėtai, verta pagalvoti apie planuojamos skirti sumos padidinimą iki maždaug 300-350 litų ir už ją įsigyti gerą rašalinį spausdintuvą ar pigų namų rinkos lazerinį spausdintuvą. Toks spausdintuvas spausdins kokybiškiau, nei senas modelis, be to, jis turės dviejų metų garantiją.