Nusipirkau lazerinį spauzdintuvą, o jis po kiek laiko galima sakyti nebespauzdina. Vaizdas tapo neryškus. Gal galite ką nors patarti?

Pirmiausia patikrinkite ar nesibaigė lazerinio spausdintuvo dažai - toneris. Jei pirkote naują spausdintuvą, tai turėkite omeny, kad daugelis gamintojų garsiai neskelbia, jog drauge su nauju spausdintuvu duoda nepilnas spausdintuvo kasetes. Todėl jei numatyta, jog su pilna spausdintuvo kasete galima atspausdinti 3000 kopijų, tai su nauju spausdintuvu gali pavykti atspausdinti tik 1500-1000 kopijų.

Kai kurių spausdintuvų tvarkyklėse yra numatyta galimybė matuoti tonerio kiekio likutį. Pažiūrėkite spausdintuvo savybių lange, gal būt ten yra spausdintuvo tonerio indikatorius.

Spausdintuvo tonerio trūkumą dažnai galima nesunkiai patikrinti labai paprastai - išėmus ir papurčius kasetę. Tai laikinai padeda sugrąžinti spaudinių ryškumą. Žinoma, jei toneris buvo beveik visiškai išnaudotas arba spausdintuvo kasetėje nėra būgno, kaip yra, pavyzdžiui, „Kyocera“ spausdintuvų kasetėse, tai purtymas nieko neduos.

Jei naudojate papildytą būgninę spausdintuvo kasetę (HP, „Canon“, „Minolta“), tai neryškių spaudinių priežastis gali būti būgno nusidėvėjimas. Būgno kokybę galima įvertinti vizualiai - atvertus apsauginį būgno dangtelį. Jei būgno paviršius susibraižęs ir jo darbinis plotis akivaizdžiai yra labiau susidėvėjęs už jo pakraščius, tai atėjo laikas keisti būgną ar visą kasetę. Kaip taisyklė neoriginalios kasetės tarnauja trumpiau už originalias.