Sveiki, būtų įdomu sužinoti, kokios yra RAM didinimo ribos, tiksliau kiek atskiram mikroprocesoriui maksimaliai galima padidinti RAM, kad nenukentėtų kompiuterio darbas? Mane domina toks senas daiktas, kaip AMD Duron 700 MHz, su 512 MB RAM 80GB HDD. Ar jam tai jau riba?
Jūsų kompiuteryje naudojamas 32 bitų procesorius, kuris įprastiniu režimu gali adresuoti 4 GB RAM atmintinės, o pasitelkus PAE adresacijos plėtimo funkcijas - galima adresuoti iki 64 ar 128 GB. Tačiau realiai galimos panaudoti atmintinės apimtis priklauso nuo kompiuterio pagrindinės plokštės - jos lustų rinkinio ir RAM modulių lizdų skaičiaus. Kiek konkrečiai atmintinės galima įdiegti į jūsų kompiuterį - galima rasti jūsų kompiuterio pagrindinės plokštės vartotojo vadove ir plokštės gamintojo interneto svetainėje. Kita vertus, tokioje senoje pagrindinėje plokštėje gali būti numatyta diegti iki 1 ar iki 4 GB atmintinės.
Jei kompiuteryje naudojate 32 bitų „Windows“ operacinę sistemą, tai nėra prasmės diegti daugiau 3GB atmintinės, nes „Microsoft“ specialiai panaikino galimybę išnaudoti daugiau RAM vartotojams skirtose 32 bitų „Windows“ versijose. Tokia galimybė palikta tik „Windows Server“ sistemose. „Linux“ ar BSD sistemos šio ribojimo neturi.
Reikia pabrėžti, kad atmintinės padidinimas, savaime, nepaspartina kompiuterio darbo (jo taip pat ir nelėtina). Darbo sparta gali padidiėti tik tuomet, jei esamoms užuotims atlikti buvo jaučiamas atmintinės trūkumas ir kompiuteris naudojo virtualią atmintinę. Tuo metu intensyviai turėtų žybsėti diskinio kaupiklio indikatorius (HDD LED). Jei šis indikatorius nuolat žybsi ar dega neužgesdamas, tai požymis, jog kompiuteriui trūksta RAM.
Kita vertus, tokiam senam kompiuteriui papildomi RAM moduliai (jei dar liko laisvų lizdų) gali kainuoti daugiau, nei kita pagrindinė pkokštė su spartesniu procesoriumi ir RAM moduliais.