„Microsoft“ jau seniai kariauja teismuose su Europos Sąjungos bei kitų šalių antimonopolinėmis organizacijomis. Paskutinėje byloje „Microsoft“ buvo apkaltinta piknaudžiaujant monopolistės padėtimi, susiedama „Internet Explorer“ su „Windows“ sistema. Būtent dėl šio susiejimo ši kompanija „Windows 95“ laikais sparčiai užvaldė interneto naršyklių rinką, kurioje iki tol dominavo „Netscape“.

Po ilgų teisinių batalijų „Microsoft“ pasidavė EK spaudimui ir sutiko vartotojams leisti pasirinkti interneto naršyklę. Dabar, kaip ir diegiant kokią nors „Linux“ sistemą, vartotojas galės pasirinkti kokią nori naudoti naršyklę. Tam „Microsoft“ ketina pateikti specialų pasirinkimo meniu, kurį kompanija žada atsiųsti, kaip programinės įrangos pataisą, net ir esamiems „Windows XP“ bei „Windows Vista“ vartotojams. „Opera“ kompanijos vadovas Hakonas Wiumas Lee džiaugiasi tokiu sprendimu dėl keleto priežasčių. Anot H. W. Lee, toks meniu ne tik praneš milijonams paprastų kompiuterių vartotojų apie jo kompanijos siūlomą interneto naršyklę „Opera“.

Kaip rašo „Network World“ tinklalapis, H. W. Lee mano, kad toks meniu privers šią kompaniją labiau laikytis interneto standartų ir įtraukti į savo naršyklę suderinamumą su įvairesniu skaitmeniniu turiniu. Vienas dažniausiai pasitaikančių priekaištų - prastas suderinamumas su vektoriniu SVG grafiniu formatu. 

Tačiau SVG nėra vienintelis formatas/standartas, kurio pasigendama „Internet Explorer“ naršyklėje. „Opera 10“, „Firefox 3.5“, „Safari 4“ naršyklės taip pat jau yra numačiusios ir būsimojo HTML5 standarto suderinamumą. Jos taip pat sugeba susitvarkyti su CSS 3 puslapio stilių aprašais. O štai net ir naujausioji „Internet Explorer 8“ su šiomis technologijomis susidoroja kur kas prasčiau.