Taip, jūs perskaitėte teisingai. Našiausiuose mobiliesiems įrenginiams skirtuose procesoriuose, „Intel“ planuoja naudoti savo pagrindinės (ir tiesa sakant vienintelės likusios) konkurentės AMD gaminius. Anot kompanijos pranešimo spaudai, dabartiniai našiausi nešiojamieji kompiuteriai, dažniausiai naudoja „Intel Core-H“ serijos procesorius ir našius išorinius grafikos lustus, patys būdami maždaug 26 mm aukščio. Kompanija tikisi, jog pasitelkusi vidines keleto lustų tiltinio sujungimo technologijas (Embedded Multi-Die Interconnect Bridge (EMIB)), bus galima sukurti kur kas plonesnius įrenginius, galinčius prilygti ploniausiems 16 mm, o kartais netgi 11mm storio nešiojamiejiems kompiuteriams, neaukojant kompiuterio našumo.
Kompanija skelbia, jog dalis naujųjų 8-os kartos „Intel Core“ šeimos procesorių turės „Intel Core H“ serijos procesoriaus lustą, HBM2 atminties valdiklį ir AMD „Radeon Technologies Group“ grafikos lustą, sukurtą specialiai „Intel“ procesoriams. Drauge su grafinės atmintinės lustais, visa tai bus supakuojama į vieną procesoriaus modulį, užimsiantį daug mažiau fizinės vietos ir naudojantį mažiau elektros energijos. O tai yra aktualu gaminant mažesnius nešiojamuosius įrenginius.
Ši naujiena puikiai parodo, jog verslui užuodžiant pinigus, sandėrius galima sudaryti netgi su didžiausiu konkurentu. Tiesa, skambiame reklaminiame klipe, liaupsinančiame naujuosius „Intel“ procesorius nėra nė žodžio užsimenama, apie trečiųjų šalių grafikos posistemius ar , tuo labiau, jų kilmę iš AMD.
Iš vienos pusės tai didelis laimėjimas AMD kompanijai, kurios grafikos posistemiai, iš esmės, gelbsti kompaniją nuo bankroto. Pastaruosius naudoja „Sony“ ir „Microsoft“ žaidimų kompiuteriai, o dabar pradės naudoti ir „Intel“. Žinant tai, kokią rinkos dalį nešiojamuosiuose kompiuter iuose yra užsitikrinusi „Intel“ kompanija, tai turėtų būti neblogas papildomas pajamų šaltinis.
Kita vertus, rinkoje pasirodžius „Intel“ procesoriams su integruotais „Radeon“ grafiniais posistemiais, vartotojams bus dar mažiau priežasčių rinktis alternatyvius gaminius, naudojančius AMD procesorius. O ir patys gamintojai turės mažiau paskatų vartotojams siūlyti ne antrarūšius gaminius su AMD procesoriais. Taigi ir jau nedidelė AMD procesorius naudojančių nešiojamųjų kompiuterių rinkos dalis gali sumažėti dar labiau. Todėl ilgalaikėje perspektyvoje tokia sąjunga gali atnešti daugiau naudos „Intel“ kompanijai, nei AMD.
Ko laukti toliau? Naujienos, jog „Microsoft“ ketina pereiti prie atvirojo kodo ir pradėti naudoti „Linux“ branduolį? :) Beje, pradžia jau padaryta ir vartotojai gali pasileisti „Linux“ sistemą tiesiai iš „Windows“.