AMD Ryzen

Sėkmingai į rinką išleidusi naujuosius staliniams kompiuteriams skirtus „Ryzen“ procesorius, AMD pristatė ir pirmuosius nešiojamiesiems kompiuteriams skirtus analogus, taip užpildydama gan didelę spragą savo atnaujintame gaminių asortimente. Kitaip, nei staliniams kompiuter iams skirti procesoriai, mobilieji „Ryzen“ naujuosius „Zen“ procesoriaus ir „Vega“ grafinius branduolius apjungia viename silicio luste. AMD kompanija žada, kad 4 procesorių ir 10 grafinių branduolių turintis lustas naudos vos 15W elektros galingumą ir užtikrins daugiau nei 200% grafinių ir 125% įprastinių skaičiavimų spartos prieaugį.

Šie skaičiai, aišku, yra kiek pagražinti, tačiau kaip rodo daugelio nepriklausomų šaltinių atlikti spartos bandymai, naujieji AMD procesoriai nenusileidžia „Intel“ analogams, o atliekant kai kurias užduotis netgi pakankamai pastebimai lenkia konkurentės gaminius, būdami gerokai pigesni. Yra ir daugiau gerų žinių, kaip nurodoma „Anandtech“ ar „ArsTechnica“ naujienose, AMD kompanijai pavyko įtikinti kompiuterių gamintojus, savo procesorius naudoti ne vien tik biudžetiniuose modeliuose. Tai didelis pasiekimas, nes iki šiol AMD procesorius turinčius nešiojamuosius kompiuterius kartais būdavo baugu paimti į rankas, tiek dėl dizaino, tiek dėl baimės juos sulaužyti.

Tačiau HP pristatytas „x360 Envy“ nė iš tolo neprimena tų biudžetinių baisuoklių, o „Vega“ grafiniam posistemiui „Intel“ nė iš tolo negali prilygti. Taigi, jei partneriai ir užsakovai nepaves, AMD kompanijai atrodo gali pavykti atsitiesti ir „Ryzen“ gali tuo gelbėjimosi ratu, kuriuo kažkada buvo K7 procesorių šeima.