CyanogenModPopuliarios „Android“ mobiliųjų telefonų operacinės sistemos versijos „Cyanogen“ autoriai paskelbė išleidę 10-ąją sistemos versiją. Pastaroji remiasi ne taip seniai išleista „Google Android 4.1“ operacinės sistemos versija. Anot „CyanogenMod“ autorių, jie jau pradėjo galvoti apie „Android 4.2“ paremtos 10.1 versijos kūrimą, mat „Google“ ką tik paviešino „Android 4.2“ išeities tekstus.

Deja, „Android“ telefonų gamintojai nelinkę rūpintis savo vartotojais, jie yra tik suinteresuoti iškišti naują įrenginį. O rūpintis vartotojais po įrenginio išleidimo?! Kam to reikia, juk jie jau susimokėjo, o už „Android“ atnaujinimus jie nemoka! Taigi man, kaip ir nemažai daliai „Android“ telefonus turinčių vartotojų, „Cyanogen“ (arba kita entuziastų kuriama „Android“ versija) yra bene vienintelis variantas neatsilikti nuo „Google“ traukinio ir savo telefonuose turėti pakankamai naują operacinės sistemos versiją.

Taigi, jei turite kiek senstelėjusį, tačiau vis dar pajėgų telefoną ar planšetą - užsukite į „CyanogenMod“ puslapį ir pažiūrėkit, gal jūsų senstelėjusį „Android“ telefoną galima prikelti naujam gyvenimui? Manasis „Galaxy S“ tapo žymiai patogesniu, pakeitus jau nusenusią „Android 2.3“ į 4.0 paremtą „Cyanogen 9“.

Nuo oficialių „Samsung“ ar kitų telefonų gamintojų sukurtų „Android“ versijų entuziastų ver sijos skiriasi tuo, kad ten telefono vartotojas pats gali spręsti ko jam reikia, o ko ne. Tad prireikus, jis gali išmesti jam nepatinkančias programas, net jei jos yra telefono programinės įrangos paketo dalimi. O štai su oficialiomis „Android“ versijomis paprastai to padaryti nepavyks. Yra ir kitų patobulinimų, tokių kaip, padidintas saugumas, anonimiškumas ir pan.

Tarp kitų populiarių „Android“ perdirbinių galima paminėti kinų MIUI, kuris anot kai kurių vartotojų, veikia geriau, nei „Cyanogen“. O ir įprastinė MIUI aplinka yra kiek įdomesnė.