Mūšis prie AsakaiDaugelio žaidėjų internetinė kosminė arkada „EVE Online“ jau senokai garsėjo masinėmis kosminėmis batalijomis, tačiau prieš kelias dienasvieno žaidėjo padaryta klaida išprovokavo bene didžiausią iki šiol vykusią internetinę bataliją. Dėl titano klasės erdvėlaivio piloto klaidos, jo pilotuojamas erdvėlaivis užuot sukūręs erdvėlaikio tunelį savo sąjungininkams, pats nušoko tiesiai į priešini nkų laivyno vidurį. Nereikia stebėtis, jog pastarieji ilgai netruko suruošti tikrai karštą sutikimą ir ėmė vaišinti atvykėlį viskuo, ką turi.

Nenorėdamas prarasti maždaug 3500 tikrų JAV dolerių verto erdvėlaivio, pilotas ėmė skubiai kviesti pagalbą. Į jo šauksmą atsiliepė sąjungininkai, tuomet pastiprinimą ėmė kviestis užpultieji ir taip užvirė mūšis, kuriame dalyvavo per 3000 žaidėjų, pilotavusių nuo mažųjų naikintuvų iki didžiųjų supernešėjų ar titanų.

 

Titanai ir supernešėjai yra didžiausi ir brangiausi „EVE Online“ žaidimo erdvėlaiviai. Iki dantų ginkluotas titanas gali duoti atkirtį maždaug 900 pilotų, valdančių mažesnius laivus. O kaip rašoma „PC Gamer“ puslapyje, šiame mūšyje tokių gigantų buvo ne vienas. Trapiais diplomatiniais susitarimais pasižymintis „EVE Online“ pasaulis dažnai pratrūksta spontaniškais konfliktais, tačiau šį kartą tai buvo tikrai „viskas arba nieko“ mūšis.

Daugiau nei valandą trukusi batalija (žaidimo vidiniu laiku jis tetruko tik 12 minučių), baigėsi skaudžiu pralaimėjimu visą šią košę užvirusiai pusei. „Cluster“ neteko 44 drednoutų, 29 nešėjų, penkis supernešėjus ir tris titanus. „HorneyBadgers“ neteko 6 dreadnoutų, 11 nešėjų ir vieno supernešėjo. Nuostoliai vis dar skaičiuojami, tačiau jau dabar aišku, jog jie viršys 700 mlrd. žaidimo kreditų. Nors „EVE Online“ taisyklės ir neleidžia tiesiogiai pirkti ISK kreditų, tačiau už realius pinigus nupirktus žaidimo laiko kreditus visgi galima iškeisti į žaidimo valiutą. Tad perskaičiavus šiuos nuostolius į realius pinigus pagal internete skelbiamą kursą, gaunama visai solidi 280 tūkst. JAV dolerių suma. Gan brangi virtuali batalija, kurios vaizdo įrašą visai su malonumu pažiūrėjau. :)