Ubuntu„Canonical“ paskelbė apie naujos „Ubuntu“ sistemos versijos išleidimą. Ištroškę naujovių, jau gali atsiusiųsti „Ubuntu 13.04“, kurios kodinis pavadinimas „Raring Ringtail“. Nepaisant įvairių „Ubuntu“ tobulinimo peripetijų, tokių, kaip atsisakimas ilgai planuotos naujos grafinės posistemės „Wayland“ ar nuolatini o naujinimo („rolling updates“) galimybės, „Ubuntu 13.04“ turi tikrai nemažai naujovių.

Naujovių gausu tiek serverinėje, tiek ir darbo kompiuteriams skirtose „Ubuntu“ versijose. Pavyzdžiui, „Ubuntu“ kol kas yra vienintelė „Linux“ sistema siūlanti skaičiavimo debesų valdymo sistemą, pasižyminčią didelio patikimumo („High Availability“) funkcionalumu. Asmeniniams kompiuteriams skirtoje versijoje yra gausu naujų į socialinius tinklus orientuotų funkcijų. Kompanija taip pat pateikia pirmasias bandomasias MIR grafinės aplinkos versijas, kuri turėtų apjungti asmeninių kompiuterių, planšetų ir mobiliųjų telefonų grafines sąsajas.

Tiesa, reikėtų nepamiršti, jog tai yra visiškai nauja versija, todėl programų darbo klaidų tikimybė yra visai tikėtina. Taip pat derėtų nepamiršti, jog tai yra trumpalaikės priežiūros versija, kuriai kompanija atnaujinimus teiks tik 9 mėnesius, t.y. iki kitų metų sausio mėnesio. Norintys stabilesnės sistemos, kurios nebūtų būtina atnaujinti bent keletą metų vertėtų likti prie praėjusiais metais išleistos 12.04 versijos, kurią „Canonical“ pažadėjo prižiūrėti penkerius metus.