„Raudonojo kryžiaus“ komiteto nariai rūko stiprią žolę, pakaitomis užkąsdami grybukais ir užgerdami baltake. Kitaip niekaip negalima paaiškinti jų viešų pareiškimų, jog kompiuter iniai karo žaidimai galbūt pažeidžia tarptautinius humanitarinius įstatymus, reglamentuojančius karų eigą. Juk vien jau „Activision“ sukurtame daugelio žaidėjų internetiniame karo žaidime „Call of Duty: Black Ops“ šiemet galvas padėjo 62 mlrd. karių, iš kurių per 240 mln. buvo tiesiog nudurti artimoje kovoje. „Raudonojo kryžiaus“ atstovai pasijuto negalintys nepareikšti savo svarios nuomonės apie šias virtualias skerdynes.
Anot „Daily Mail“ straipsnio, komitetas paskelbė, jog organizacija aktyviai veikia visame pasaulyje, skleisdama humanitarinius įstatymus tarptautiniu mastu. Tačiau anot jų, yra per 600 mln. kompiuterinių žaidimų entuziastų, kurie gali virtualiai pažeisti karo įstatymus. Todėl jie visai rimtai svarsto siūlyti žaidimų kūrėjams į savo kūrinius įtraukti ir humanitarinius elementus, kaip papildomą žaidimo realizmo aspektą.
Ir tuomet kas? Mūšio nugalėtojas bus teisiamas virtualiajame Hagos teisme už genocidą? Ėėėė alio?! Gal gana jau svaigti? Taip, kai kurias silpnesnio proto asmenybes žaidimai tikrai veikia, kaip veikia knygos, filmai ir pan. Tačiau visiems kitiems tai tik žaidimas ir tiek. Gal jau gana virtualią aplinką versti realia, palikime ją virtualioje erdvėje, kur jai ir vieta. ;)