UbuntuCanonical “ oficialiai paskelbė išleidusi naują „Ubuntu“ sistemos versiją „12.04 LTS“. Kaip ir kiekviena kas du metus išleidžiama LTS versija, ši bus prižiūrima ilgiau, nei kas pusmetį pateikiamos naujos „Ubuntu“ sistemos versijos. Nieko pernelyg revoliucinio šioje sistemoje nėra - „Canonical“ užtikrintai žengia pasirinktu keliu, toliau tobulindama „Unity“ sąsają bei papildydama ją naujomis funkcijomis.

Viena tokių „Head-Up Display“ (HUD), leidžianti supaprastinti ir paspartinti turinio radimą kompiuteryje. Kompanija taip pat pasistengė užtikrinti geresnę integraciją su socialiniais tinklais bei skaičiavimo debesų sistemomis. Integracija su pastarosiomis yra tiek asmeninių kompiuterių sistemose („Ubuntu One“ paslaugos klientas), tiek ir serverinėje dalyje („OpenStack“, „Juju“). Serverinę dalį šiuo metu tenka aktyviai naudoti ir įspūdžiai labai neblogi.

Prieštaringai vertinamą „Wayland“ grafikos posistemę, pakeisiančią įprastinę „X.Org“, kompanija paliko būsimoms sistemoms. Kol kas tai tik eksperimentinis gaminys, tačiau jis žada savotišką nepastebimą revoliuciją asmeninių kompiuterių srityje. Esama „X.Org“ yra pernelyg gremėzdiška ir paramstyta visokiausiais „ramentais“, siekiant pritempti daugiau nei 20 metų senumo architektūrą prie šiuolaikini ų darbalaukių poreikių. Kompanija taip pat aktyviai domisi daugiaterpėmis bei mobiliosiomis sistemomis. Visai neseniai kompanija paskelbė apie planus pateikti „Ubuntu“ sistemą išmaniesiems televizoriams bei mobiliesiems telefonams.