„Microsoft“ paskelbė apie planus išleisti „Windows 10“ versiją, skirtą entuziastų „Rasberry Pi 2“ kompiuteriui. Anot kompanijos, programinės įrangos kūrėjai, prisijungę prie kompanijos daiktų interneto programinės įrangos kūrimo iniciatyvos, galės gauti šią „Windows 10“ versiją nemokamai .

Akivaizdu, jog „Microsoft“ nusprendė nekartoti ankstesnių klaidų ir akivaizdžiai skiria daug dėmesio alternatyvioms rinkoms, taikydama į tarp entuziastų išpopuliarėjusius gaminius, tokius kaip alternatyvi „Android“ versija „Cyanogen Mod“, ar atverdama savo gamini ų ekosistemą, kaip ji tai padarė su „Kinect“.

Šį syki kompanija nusitaikė į programuotojus, ketinančius kurti programas sparčiai išpopuliarėjusio „Raspberry Pi“ kompiuterio naujam modeliui. Šie porą dešimčių eurų kainuojantys kompiuteriai naudojami tiek kompiuterių entuziastų „pasidaryk pats“ tipo projektuose, tiek mažaserijiniuose namų elektronikos gaminiuose. Iki šiol „Raspberry“ daugiausia buvo siejamas su „Linux“ ar „Android“ sistemomis, tačiau „Microsoft“ akivaizdžiai užsimojo atsikąsti gabalą šio sparčiai augančio pyrago.