Aquaris E5Ispanijos kompanija „BQ Mobile“, nors teisingiau būtų ja vadinti „Mundo Reader“, nes BQ tėra tik prekini s ženklas, paskelbė apie netrukus pasirodysiantį naują „Ubuntu“ telefoną - „BQ Aquaris E5 Ubuntu Edition“. Kompanija netrukus ims oficialiai platinti „Ubuntu Touch“ sistemai pritaikytą „Aquaris E5“ telefoną, kuris turi didesnį ekraną, spartesnį procesorių ir talpesnį akumuliatorių, nei iki šiol platintas „E4.5“.

Anot „OMGUbuntu“ „Ubuntu“ naujienų portalo, jau birželio 9d. už 199.90€ bus galima įsigyti vidutinės klasės telefoną, kuris kainuos 10€ pigiau, nei analogiškas „Android“ modelis. Visai tikėtina, jog šis kainų skirtumas ir yra tie licenciniai mokesčiai, kurių „Microsoft“ reikalauja už savo patentus iš „Android“ telefonų gamintojų.

Kaip ir „Aquaris E4.5 Ubuntu Edition“, E5 pasiūlymas remiasi jau seniau platintu „Android“ telefono modeliu, tačiau, anot to paties puslapio, jau spalio mėnesį kompanija žada naują, telefono modelį, kuris buvo kuriamas, remiantis „Ubuntu Touch “ funkcijomis. Viena tokių - darbalaukio integracija, leisianti panaudoti telefoną, kaip asmeninį kompiuterį, prijungus klaviatūrą ir pelę.

Be „BQ“ kompanijos „Ubuntu“ telefonus siūlo ir „Meizu“, tiesa „MX4 Ubuntu“, taip pat yra „Ubuntu“ pritaikytas pigesnis MX4 modelis. Iki šiol telefonas buvo siūlytas tik Kinijos rinkai, tačiau jau šį mėnesį MX4 turėtų būti galima įsigyti už 299,99€ ir Europoje.