AMD „Fusion“ APU kristalasNaujai išleisti „Fusion“ serijos procesoriai netruko sulaukti dėmesio. Į juos taip pat nusprendė atkreipti dėmesį ir kompiuterių entuziastai iš „Anandtech“, kurie nusprendė palyginti naujuosius „AMD Brazos“ su sparčiausiais dviejų branduolių „Intel Atom N550“. Ir kitaip, nei daugelis testuotojų, „Anandtecyh“ nusprendė įvertinti ne vien procesorių spartą, bet ir kitą, nešiojamiesiems kompiuteriams labai svarbų, parametrą - procesoriaus išskiriamą šilumą.

Keturių laipsnių skirtumas atrodytų nėra labai didelis, tačiau tai yra skirtumas tarp vėsesnės už vidutinę normalią žmogaus kūno temperatūra ir aukštesnės. O tai jau balansavimas tarp komfortiško ir ne itin komfortiško darbo, nes mažieji nešiojamieji kompiuteriai, į kurių rinką taikosi AMD, paprastai laikomi ant kelių ar pilvo.

Testavimams buvo pasirinktas labai paprastas ir efektyvus „buitinis“ testas - didelės raiškos (1080p) vaizdo įrašo atkūrimas ir atkuriamų kadrų per sekundę skaičiavimas. Kadangi tiek „Brazos“, tiek „Atom“ yra namų rinkai orientuojami gaminiai, tai visai logiškas testavimo pasirinkimas

 

 

Kaip rašo „Anandtech“, AMD procesoriai yra ne vien šaltesni, bet ir spartesni. Tiek mažesnės, tiek didesnės spartos AMD „Brazos“ APU sugebėjo atkurti 48 kadrus per sekundę, užtikrindami tolygų vaizdo įrašo atkūrimą. Tuo tarpu grafinio procesoriaus neturintis „Atom“ vaizdo įrašų dekodavimui turėjo pasikliauti vien CPU skaičiavimo pajėgumais. Rezultatas akivaizdus - vos 18 kadrų per sekundę ir beveik visiškai užgulti „Atom“ branduoliai, kai „Brazos“ galėjo pasigirti laisvais ištekliais. Jei paprastą vaizdo įrašą dar bus galima pažiūrėti, tai apie 3D įrašus jau galima aiškiai pamiršti, turint „Intel Atom“.

Šie skaičiai akivaizdžiai parodo AMD „Brazos“ APU pranašumą prieš paprastus „Intel Atom“. „Intel Atom“ savarankiškai yra nepajėgūs susidoroti su šiuolaikinėmis daugiaterpėmis sistemomis ir vienintelis „Atom“ išsigelbėjimas -- „Atom“ kombinacija su „NVidia Ion“. Tačiau čia AMD turi dar vieną kozirį - kainą. „AMD Brazos“ turėtų būti pigesni už „Atom“, nekalbant jau apie dviejų lustų „Atom“ + „Nvidia Ion“ kombinaciją. Taigi, išleidusi „Fusion“ universaliuosius procesorius, AMD turi rimtą galimybę išsikovoti didesnę pigių kompiuterių rinkos dalį.

Kita vertus - kompanija gali būti kiek pavėlavusi į šias lenktynes, nes mažieji nešiojamieji kompiuteriai („netbook“) jau praranda savo populiarumą, o jų vietą užima pigūs planšetiniai kompiuteriai, panašūs į „Apple iPad“. O šioje rinkoje karaliauja ARM. ARM pozicijos atrodo tokios tvirtos, jog net „Microsoft“ patvirtino planus kurti visavertę „Windows“ sistemą ARM platformai.