Nežinau, kaip kitus vartotojus, tačiau kompiuterinis debiliškumas, bandomas prastumti, kaip dirbtinis intelektas mane erzina. Kompiuteris turi daryti tik tai, kas liepta ir nieko daugiau. Ypač tai pasakytina apie vartotojo sąsają, kur paskutiniu metu dažniau lemiamą balsą turi dizaineriai, nei inžinieriai. Vienas tokių "inovacijų" pavyzdžių - "Firefox" interneto naršyklė. Prieš kokius 4-5 metus sukūrė tikrai bene geriausią naršyklę rinkoje, "Mozilla" kompanija nebesugalvojo, ką daugiau pridėti gero ir pradėjo naujų versijų lenktynes su "Google" chrome, pridėliodama ir išmesdama abejotinas funkcijas, bei "tobulindama" vartotojo sąsają.

Vienas jos elementų - greitos paieškos laukas, šiandien priver tė pasiekti "virimo tašką". Koks "genijus" nusprendė, kad naršyklė turi išsprogdinti paieškos parametrų ir paieškos sistemų pasirinkimo langą, KIEKVIENĄ kartą, spragtelėjus jame pele??? Ieškant ko nors internete 99 proc. (nors turbūt 99,99 proc.) atvejų naudoju vieną ir tą pačią paieškos sistemą, kurią susiderinau įsidiegęs naršyklę, prieš metus ar daugiau. Kažkodėl manau, kad taip elgiasi dauguma kitų kompiuterių vartotojų, naudojančių integruotos paieškos lauką. Atvirai tariant kol kas neteko matyti naudojančio tą išlendančią nesąmonę. O visgi prireikus tos kitos paieškos sistemos - šalia lauko yra paieškos piktograma, kurią spragtelėjus ir atveriamas šis langas. Laimei naršyklė dar nėra visiškai sugadinta ir šią nesąmonę galima išjungti.

Tam tereikia atverti naršyklės vidinių nuostatų langą, adreso lauke surinkus "about:config" (pirmą kartą bus rodomas perspėjimas, kad keičiant vidines nuostatas galima sutrikdyti naršyklės darbą). Tuomet atsivėrusiame lauke reikia spausti dešinį pelės klavišą ir sukurti naują loginę ("Boolean") reikšmę, pasirinkus "New -> Boolean". Į atsivėrusį dialogo langą įrašykite browser.search.showOneOffButtons kintamojo pavadinimą ir nurodykite reikšmę "false". Perkrovus naršyklę - paieškos langas veiks, kaip senesnėse "Firefox" versijose ir nebedraskys akių, spragtelėjus paieškos lauke.

Nenorintiems lįsti į vidinių nuostatų puslapį, "AskVg" puslapyje siūloma ir kitų būdų. Minėtame puslapyje aptiktas parametras nebenurodomas vidinių nuostatų puslapyje, taigi programos autoriai akivaizdžiai siekė jį paslėpti. Nepaisant to, įrašius jis vis dar veikia ir vizualinių šiukšlių tampa mažiau.