Ar įmanoma padaryti taip, jog aš naudojuosi kompiuteriu ir internetu Lietuvoje, tačiau suinteresuotiems asmenims atrodo, jog aš naudojuosi kompiuteriu, internetu ir aplamai dirbu iš Anglijos. Kiek tai yra sudėtinga įgyvendinti? Kiek patikimai tai atrodo ir kokia butu to kaina?

Vienareikšmis atsakymas iš techninės pusės - taip, galima. Priklausomai nuo pasirinktos technologijos, daliai arba visoms kitų kompiuterių programoms, kurios palaiko ryšį su jūsų kompiuteriu, atrodys, jog dirbate, prisijungęs prie kokio nors Didžiosios Britanijos interneto paslaugų teikėjo. Tačiau tikslios kainos pasakyti nėra galima, nes tai priklauso nuo konkretaus paslaugos tiekėjo. Taip pat gana sunku pasakyti, kaip sudėtinga tai įgyvendinti, nes skirtingi sprendimai pasižymi skirtingu įgyvendinimo sudėtingumo lygiu. Dėl patikimumo, tai vėlgi, viskas priklauso nuo pasirinkto sprendimo būdo. Tarpiniai, PROXY, serveriai maskuos jūsų IP adresą tik toms programoms, kurios moka naudotis PROXY paslaugomis. Norint visiškai pasislėpti, reikia pilnai peradresuoti visas tinklo užklausas, t.y. veikti ne tiesiogiai, o per atskirą ryšio kanalą. Tokias galimybes suteikia VPN ryšio sistemos.

Pats paprasčiausias būdas, tai pasitelkti Didžiojoje Britanijoje esantį PROXY serverį, kuris tarpininkaus perduodant jūsų kompiuterio tinklo užklausas. Tuomet darbo schema yra tokia, atveriant kokią nors svetainę, jūsų kompiuterius pateikia užklausą į Britanijos PROXY serverį, kuris ją pertransliuoja tai svetainei, kurią norėjote atverti. Gavęs atsakymą iš svetainės, jis užklausą gražina jūsų kompiuterio IP adresui.

Nemokamas PROXY paslaugas teikiančių svetainių sąrašus galima rasti interneto paieškos sistemoje, nurodžius „free proxy“. Norėdami susiaurinti paiešką, galite papildomai nurodyti „Great Britain“ ar „UK“.  Pagal galimybes rinkitės kuo sparčiau veikiančius PROXY serverius, kurie pateikia SOCKS PROXY paslaugas. SOCKS protokolas leidžia naudoti tarpinį serverį ir kitoms programoms, ne vien interneto naršyklėms. Gana išsamų privataus naršymo internete paslaugas teikiančių kompanijų ar svetainių sąrašą galima rasti čia.

Deja, paprastai tokiu būdu gali dirbti tik interneto naršyklės ir dar keletas klientas-serveris principu veikiančių programų. Reikia pastebėti, kad ne visos svetainės taip pat yra pritaikytos darbui per tarpinį serverį, be to, dėl tokio tarpinio serverio greičiausiai smarkiai nukentės ryšio sparta. Pavyzdžiui, naudotis tokiomis svetainėmis, kaip „YouTube“ gali būti problematiška. Be to, PROXY serveriai netinkami saugiems interneto puslapiams (https://) atverti, todėl visokie internetiniai bankai matys tikrąjį jūsų adresą. 

Patikimam savo interneto kilmės nuslėpimui reikia pasitelkti ryšio tunelio paslaugas. Vienos populiariausių tokio pobūdžio paslaugų yra VPN („Virtual Private Network“). Papratai VPN ryšio kanalus naudoja kompanijos, suteikiančios prieigą prie savo vidinių tinklų, nutolusiems darbuotojams. Pasitelkę VPN klientą, vartotojai jungiasi prie VPN serverio ir prisijungę savo vartotojo vargu bei slaptažodžiu yra prijungiami prie vidinio įmonės tinklo. Tai tarsi virtualus tinklo kabelis sujungiantis namie esantį vartotojo kompiuterį ir vietinio tinklo komutatorių. Šis ryšio kanalas yra užkoduotas patikimais kodavimo algoritmais, todėl kol kas niekas teoriškai ir praktiškai negali pasakyti, kas tuo kanalu yra perduodama. Nebent kuriame nors kanalo gale, kur duomenys dar nėra koduoti, yra įdiegta šnipinėjimo programa. Prisijungęs VPN kanalu, vartotojas internetą gali pasiekti ne tiesiai per savo interneto paslaugų tiekėjo duotą IP adresą, o „išlysti“ kitame tunelio gale ir jungtis per VPN paslaugas teikiančios įmonės kelvedį. Priklausomai nuo VPN nuostatų, galima peradresuoti visus kreipinius arba tik kreipinius į tam tikras svetaines, kurios tikrina kliento interneto paslaugų teikėjo šalį. 

VPN tarnybą galima įsidiegti ir pačiam, jei turite draugą Didžiojoje Britanijoje, kuris sutiktų su jumis pasidalyti savo interneto ryšiu. Tam reikia tik įsidiegti kokią nors VPN tarnybą, pavyzdžiui, „OpenVPN“. Instrukciją, kaip suderinti serverį ir klientą „Windows“ sistemoje rasite čia, „Linux/Unix“ sistemoms tinkamas instrukcijas rasite pačioje „OpenVPN“ svetainėje. Internete taip pat gausu ir siųlančių mokamas komercines VPN paslaugas. Tiesiog interneto paieškos sistemoje nurodykite „VPN service“ ar „VPN service britain“ ir pasirinkine jums tinkamas paslaugos sąlygas ir kainą. Šių paslaugų kainos svyruoja nuo 5 - 7 JAV dolerių už mėnesį iki 100 JAV dolerių už metinį abonentą.

VPN paslaugos pasižymi tokia pačia problema, kaip ir PROXY - jos lėtina interneto ryšį, nes visi duomenys pirma turi būti išsiunčiami į nurolusį VPN serverį, esantį Didžiosios Britanijos tinkluose.