Norėčiau sužinoti, kaip reikia išvalyti iš kompiuterio internetines šiukšles?

Pirmiausia reikėtų apibrėžti, kas yra tos internetinės šiukšlės. Jei taip vadinate pašto brukalą (spam), tai nuo to saugo el. pašto brukalo filtrai. Kai kurios pašto programos, pavyzdžiui, „Mozilla Thunderbird“, turi vidinius pašto brukalo filtrus („Junk filter“, „Spam filter“). Kitoms el. pašto programoms galima panaudoti papildomus el. pašto brukalo filtrus. Gana gausų tokių filtrų sąrašą galima rasti šiame about.com puslapyje.  Pašto brukalo filtrai taip pat dažnai yra įtraukiami į kompiuterinio saugumo programų rinkinį, kaip priedai prie antivirusinių ir tinklo užkardos programų.  

Jei internetinės šiukšlės, tai įvairios šnipinėjimo ir reklaminės programos, atidarinėjančios įvairius langus, tai tuomet jums reikia specializuotų tokio pobūdžio programų šalinimo priemonių.


Gausų tokių programų sąrašą rasite šiame „The Free Country“ svetainės puslapyje. Tačiau nepamirškite, kad nors dauguma šių įkyrių programų yra visiškai teisėtos programos, platinamos, pasitelkiant vartotojų nenorą skaityti licencijos smulkų tekstą, tarp tokių šiukšliaprogramių pasitaiko ir tikrų kenkėjiškų programų. Tokie programiniai kenkėjai gali kliudyti juos pašalinti, nukreipdami vartotojo naršyklę į kitus adresus, neleisdami atsisiųsti kenkėjų valymo programų ir pan! Jei įtariate, jog jūsų kompiuteryje yra tokio pobūdžio programų, tuomet geriau atsisiųskite kenkėjų valymo programas kitu kompiuteriu ir pasirenkite specialų avarinės įkrovos CD/DVD diską.

Paprastai tokius diskus siūlo antivirusinių programų autoriai, tačiau juos taip pat parengia ir kompiuterių entuziastai, kuriems nepatinka betvarkė kompiuterių tinkluose. Gausų nuorodų sąrąšą rasite kitame „The Free Country“ svetainės puslapyje.

Įsirašius tokį diską kitame kompiuteryje, savąjį reikės perkrauti ir įkrovos pradžioje liepti krautis iš CD/DVD laikmenos. Kai kompiuteris įkraus optiniame diske įrašytą operacinę sistemą ir sužadins antivirusinę programą, liepkite patikrinti ir išvalyti nuo kenkėjų visus kompiuterio kaupiklius. Vėliau dar kartą patikrinkite kompiuterį įprastinėmis kompiuterinių šnipų ir reklaminių programų paieškos priemonėmis.

Nepamirškite, jog didelė dalis nemokamų programų, ypač skirtų „Windows“ sistemoms, nėra visiškai nemokamos! Todėl atidžiai paskaitykite kokiomis sąlygomis yra platinama programa ir kas yra diegiama drauge su atsisiųsta programa. Dažniausiai visokios reklaminės šiukšlės ir šnipai į kompiuterius patenka drauge su visokiomis  „nemokamomis“ ekrano užsklandomis, darbalaukio virtualiais gyvūnėliais, Seniais Šalčiais ar eglutėmis!

Nurodytoje „The Free Country“ svetainėje yra pateikiamos tik tikrai laisvos ar bent jau nemokamos programos.