Įtariu, jog diskinis kaupiklis gali turėti kažkokių gedimų, kurie pasireiškia pradedant krautis, nors šiaip jis veikia gerai. Dėl šios smulkmenos nuėjau pasikonsultuoti pas specialistus ir jie užsiminė, kad gali patikrinti diską su programa, tačiau tikslaus pavadinimo aišku nepasakė. Gal galite nurodyti disko diagnostikos programą, kuri, savaime aišku, geriau būtų nemokama?

Diskinių kaupiklių diagnostikos programas savo kaupikliams pateikia visi kaupiklių gamintojai. Šias daugiau ar mažiau funkcijų suteikiančias programas galima rasti gamintojų svetainėse. Kaip taisyklė diagnostikos programas reikia sužadinti iš DOS aplinkos todėl neretai šios programos yra pateikiamos kaip diskelio ar CD disko atvaizdas, iš kurio reikia susikurti įkrovos laikmeną bei įkrauti kompiuterį.

Diskinio kaupiklio diagnostikai galima panaudoti ir trečiųjų šalių programas, pavyzdžiui, MHDD ar „Viktoria“. Šias programas galima rasti specializuotose diskinių kaupikllių diagnostikos svetainėse.

Šias programas taip pat galima rasti ir populiariame pagalbinių kompiuterinių programų rinkinyhe „Hiren's Boot CD“. Tiesa, kadangi šis rinkinys yra priskiriamas neteisėtai platinamų programų kategorijai, tai šį įkrovos CD atvaizdą teks internete susirasti patiems.